آورده اند که... (۲)

مرغی در کوه دامی دید و با او به گفتگو پرداخت که : تو کیستی و آن دانه در میان تو چیست؟

دام گفت: من زاهد و عابدی گوشه گیرم و این دانه را پارسایی برای رفع گرسنگی من آورده

است، اما اگر تو میخواهی می توانی از آن بهره مند شوی.

مرغ سر فرو برد تا گندم را برگیرد که در دام گرفتار شد!

                                                                            (به نقل از حدیقه سنایی)

/ 13 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ميترا فردوسی

سلام خوشحالم که با چنين وبلاگ نابی در زمينه ی ادبيات آشنا شدم ممنون ميشم سر بزنيد.

مسعود عطائی

سلام نقل زيبائی بود... نيک مينويسيد... در پناه دوست ...

دانشجويان ادبيات مشهد

سلام! ما دانشجویان هم یه وبلاگ زدیم. منتظر کمکتون هستیم. از شما که به مدارج بالا رسیدید می خواهیم که به ما کمک کنید.

سارا

سلام خانم مجيدی عزيز من که از نزديک افتخار آشنايی با شما را نداشته ام. ولی ديدم خوان کرمتان گسترده است گفتم بيايم و بهره ای ببرم. الحق اين حکايت و هم قبلی «لذيذ» بودند. دستتان درست خوشا به حال آقای دکتر خدانگهدارتان

انجمن مجازي ايران

با سلام ! دوازدهمين جلسه ی انجمن مجازی با نقد اشعار امير محمد اعتمادي از دوشنبه 15 بهمن تا دوشنبه 29 بهمن ماه ۸۶ منتظر نقد و نظر شما فرهيخته ی گرامی است .

حميدطبسی

هر جا که سنگ حادثه از آسمان رسد اول بلا به مرغ بلند آشيان رسد درود بر شما... قريب به يک هفته در مشهد بودم ولی متاسفانه بختم يار نبود که از نزديک ببينمتان. موضوع پايان نامه ام در گروه به تصويب رسيد: کردار شناسی گرشاسب در حماسه های ملی ايران....استادراهنما:خانم دکتر پورخالقی.استادان مشاور:آقای دکتر راشد محصل و آقای دکترنقوی. ...در ضمن، من و کيمياجان کلی به اين عکس شاعرانه تان ـ که يادگار سيلی سرد زمستان است ـ حسادت ورزيديم! از قول ما به هادی نازنين مان هم بگوييد در اين زمينه سر سوزن ذوقی از خود نشان دهد!...پدرام باشيد.

کيميا تاج نيا ( دغدا )

...درود بی پايان... ...ممنونم از حضور و دعوت شما...پست را خواندم...به قول حضرتش...سخن سر بسته گفتی با حريفان...سلام ما را به همسر بزرگوارتان برسانيد. دلمان تنگ شده برای شما و همه.در پناه حق.

حمید تقی آبادی

شعر پیشرو دانشگاهی یا زبان اعتراض زنانه با نگاهی به اشعار کیمیا تاج نیا هميشه در اين چند ساله از نوشتن نقد يا تحليل و حتي يادداشتي كوتاه درباره ي شعر استادان دانشگاه دوری كرده ام. مخصوصا اگر آن استادان، مدرسين ادبيات فارسي در دانشگاه بوده باشند. چرا؟ سلام خانم مجیدی عزیز.با این مقاله به روزم .سر بزنید مثل همیشه. نظر هم حلال....

محمدرضا

زيبا بود اگرچه مال بهمن 86 بود