و بوسهل زوزنی

و بوسهل زوزنی

هیچ شغل را

اندک و بسیار نشاید

مگر تضریب و فساد و

زیر و زبری کارها را

آن خیانت ها که وی کرد

در باب خوارزمشاه و باب های دیگر

بسنده نیست؟

                                            ( تاریخ بیهقی)

/ 23 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نازنین

ممنونم از حضور سبزتون ...لطف دارید . دوست داشتم که ایراد شعر ها را هم بگویید .

دکتر داود بیات

با سلام ضمن تشكر از محبت هاي شما بسیاری از متون گذشته زبان و تخیل و بیانی به مراتب شاعرانه تر از حالا دارند که متاسفانه کمتر کسی سراغشونو می گیره از این که سعی در نشون دادن این زیبا یی ها دارین صمیمانه تشکر می کنم و آرزوی توفیقتونو دارم با نگاهي به مجمومه :فريب چشمامو نخور به روزم مزين كه مي فرمايين به روز شدين مطلع بفرمايين با تشكر

عمران بودم

سلام دوست عزیز . . . مدیریت سویه تصمیم گرفته تمامی دوستاش رو به وبش زنجیر کنه . . . و شما هم یکی از حلقه های این زنجیر هستید . . . .

کیمیا تاج نیا ( دغدا )

...تو پنداری مغی دل مرده در آتشگهی خاموش زبیدادانیران شکوه ها می کرد... با مطلبی در باره ی "مارینا تسوه تایوا"بروزم.مفتخر بفرمایید. در پناه حق.

فاطمه .ح

بازم سلام .من همون دانشجوی پردردسرتونم[ماچ].آخ که چقدر من عاشق بیهقی راستگو هستم.چقدر این بیهقی آدم بزرگی هست.مخصوصا اونجایی که(در این تصنیف چیزی نگویم که به تقید وتزیدی کشد)عجیب آدم راستگوییه .دوستش دارم.

فاطمه .ح

ازکعبه و بت خانه تا مسجد و میخانه مقصود خدا "عشق" است باقی همه افسانه!

علی

گول مطالب صفحات اول کتاب بیهقی رانخوریم بوسهل ادم بدی نبود.همین الان اگر ازشما بخواهند راجع یک شخصیت سیاسی مطلب بنویسیدبسته به اینکه اصلاخ طلب باشید یا اصولگرا مطالبتون تحت تاثیرقرار می گیرد.

مصطفی

به قول خواجه احمد: بوسهل مردی بود در همه کارها نانمام.